Netball round-up

Bedford & District League

Premier Division Cup: Ampthill Amazons 4 Team T&S 4; Wyvern-Grangers Blaze 4 1st Choice Recruitment 4.

Premier Division Plate: Ampthill Aztecs 4 Bedford Hawks 4; L&B Ladies 6 Red Arrows 2.

Division One Cup: Cranfield Comets 5 Chiltern Flames 3; Jewels-Onyx 4 Wyvern-Grangers Fusion 4; Baldock Crusaders 8 Bedfordshire Police 0.

Division One Plate: Quip Ladies 5 Wyvern-Grangers Tornadoes 3; Westoning Phoenix 7 Kestrels 1.

Division Two Cup: Ampthill Azure 8 Embassy 0; Riches Skips 2 Bedford Pumas 6; Cranfield Eagles 6 Cranfield Tigers 2.

Division Two Plate: Bedford Dental Practice 3 Caldecote 5; Ivel Ladies 7 Chiltern Jets 1.

Division Three Cup: Cranfield Lions 8 Flitwick Colts 0; Colworth Cats 8 Morestaff 0; Cranfield Cobras 4 Gamlingay Jets 4.

Division Three Plate: Angels 6 RK Harrison Ladies 2.

Division Four Cup: Westoning Diamonds 8 Flitton Flames 0; Kings Arms Ladies 7 Asolute Emeralds 1.

Division Four Plate: Blackjacks 8 Pandas 0; Bedford Bolts 8 Maulden Robins 0.

Division Five Cup: Hornets 8 Pacemakers 0; Flitton Thunder 0 Spirit 8; Bedford Meteors 4 Bedford Diamonds 4.

Division Five Plate: Bedford Sparks 0 Back to Basics 8; Oakley Wanderers 2 Oakley Diamonds 6.

Junior League

High Fives Division One: Westoning Meteors 6 Crawley Tornadoes 16; Shefford Seekers 6 Maulden Hawks 6; WG Hurricanes 5 Cranfield Panthers 3; Cranfield Panthers 8 Shefford Seekers 9; MK Netters Blue 10 Crawley Tornadoes 6; Maulden Hawks 4 Westoning Meteors 9.

High Fives Division Two: Maulden Harriers 2 MK Netters White 3; L Buzzard Rockets 8 Westoning Hornets 5; Bedford Crystals 3 Wilstead Opals 1; Shefford Spinners 3 MK Netters White 6; Westoning Hornets 13 Maulden Harriers 2; Wilstead Opals 2 L Buzzard Rockets 5.

High Fives Division Three: Cranfield Pumas 2 Chiltern Sapphires 5; WG Storm 11 Maulden Ocelots 0; Chiltern Sapphires 6 WG Thunder 3; Maulden Bobcats 3 Cranfield Pumas 4; WG Thunder 0 WG Storm 7.

Years 7/8 Division One: Crawley Tornadoes 7 MK Netters Storm 11; L Buzzard Eagles 6 Priory Panthers 16; WG Zephyrs 14 Crawley Tornadoes 7; Westoning Thunder 14 Priory Panthers 6; MK Netters Blizzard 25 Maulden Wildcats 11; Maulden Wildcats 8 WG Zephyrs 11; L Buzzard Eagles 4 MK Netters Storm 12; MK Netters Blizzard 14 Westoning Thunder 7.

Years 7/8 Division Two: Wilstead Emeralds 12 Westoning Storm 7; Heritage Eagles Red 11 Wilstead Sapphires 7; Cranfield Jaguars 2 Maulden Jaguars 9; Cranfield Jaguars 1 WG Lightning 11; Westoning Storm 7 Wilstead Sapphires 5; Maulden Jaguars 10 Wilstead Emeralds 11.

Years 7/8 Division Three: Priory Eagles 3 Maulden Meerkats 17; Westoning Warriors 15 WG Cyclones 4; MK Netters Tempest 10 Olney 7; Maulden Meerkats 4 Shefford Sharks 5; Shefford Sharks 8 Olney 9; Westoning Warriors 8 MK Netters Tempest 17.

Years 7/8 Division Four: Priory Hawks 4 Shefford Sonics 3; Bedford Opals 1 Cranfield Ravens 12; Westoning Wasps 6 Maulden Pumas 3; Heritage Eagles Blue 5 Cranfield Ravens 11; Priory Hawks 3 Westoning Wasps 5; Maulden Pumas 1 Heritage Eagles Blue 11.

Related topics: