Your football fixtures for the week ahead

SATURDAY, AUGUST 20

Thursday, 18th August 2011, 10:16 am

FA CUP with Budweiser

Extra Preliminary Round (selective fixtures): Biggleswade United v Leverstock Green; Colney Heath v Langford; Haringey Borough v AFC Kempston Rovers; Kings Langley v Stotfold; Witham Town v Bedford.

EVO-STIK SOUTHERN LEAGUE

Premier Division: AFC Totton v Swindon Supermarine; Barwell v St Albans City; Bashley v Banbury; Brackley v Bedford Town; Cambridge City v Stourbridge; Chippenham v Chesham; Cirencester v Oxford City; Frome v Arlesey Town; Hitchin Town v Evesham; Leamington v Weymouth; Redditch v Hemel Hempstead.

Division One Central: Aylesbury v St Neots Town; Beaconsfield v Barton Rovers; Bedfont Town v Chalfont St Peter; Bedworth United v Fleet Town; Biggleswade Town v Marlow; Burnham v Rugby Town; Chertsey Town v Slough Town; Leighton Town v Ashford Town (Middx); Northwood v Daventry Town; Uxbridge v North Greenford United; Woodford United v AFC Hayes.

SPARTAN SOUTH MIDLANDS LEAGUE

Division One: Buckingham Athletic v Sun Postal Sports; Chesham Utd Res v Stony Stratford; Cranfield United v Harpenden; St Albans City Res v London Lions; Tokyngton Manor v Ampthill Town; Welwyn GC v New Bradwell St Peter.

Reserve Division One: Cockfosters v AFC Dunstable; Hadley v The 61 FC (Luton); Hatfield v St Margaretsbury; Langford v Oxhey Jets; London Colney v Hoddesdon; Royston v Holmer Green; Stotfold v Kings Langley; Wodson Park v Risborough Rangers.

UNITED COUNTIES LEAGUE

Division One: Buckingham Town v Bourne Town; Eynesbury Rovers v ON Chenecks; Harborough Town v Sileby Rangers; Wellingborough Whitworth v Burton Park Wanderers; Wootton Blue Cross v Olney Town.

TUESDAY, AUGUST 23

Southern League Premier: Arlesey Town v Brackley; Banbury v Redditch; Bedford Town v Barwell; Chesham v Cambridge City; Evesham v Frome; Hemel Hempstead v AFC Totton; Oxford City v Bashley; St Albans City v Hitchin Town; Stourbridge v Leamington; Weymouth v Chippenham.

Southern League Central Division: AFC Hayes v Northwood; Ashford Town (Middx) v Chertsey; Barton Rovers v Woodford; Chalfont St Peter v Biggleswade Town; Daventry v Leighton Town; Fleet Town v Uxbridge; Marlow v Bedfont; North Greenford United v Beaconsfield; Rugby Town v Aylesbury; Slough Town v Burnham; St Neots Town v Bedworth United.

SSML Premier Division: Berkhamsted v AFC Dunstable; Broxbourne Borough v Tring Athletic; Colney Heath v Biggleswade United; Hanwell Town v London Tigers; Haringey Borough v Leverstock Green; Hatfield Town v Dunstable Town; Hillingdon Borough v Harefield United; Holmer Green v Oxhey Jets; Royston Town v Stotfold.

SSML Division One: Amersham Town v St Albans City Res; Bedford v Ampthill Town; Harpenden Town v London Lions; Kings Langley v Tokyngton Manor ; Langford v Buckingham Athletic; Stony Stratford Town v New Bradwell St Peter; Sun Postal Sports v Cockfosters.

WEDNESDAY, AUGUST 24

Southern League Premier: Swindon Supermarine v Cirencester.

SSML Premier Division: Aylesbury United v Hertford Town; Hadley v St Margaretsbury.

SSML Division One: Crawley Green v Cranfield United; Kentish Town v Hoddesdon Town; Welwyn Garden City v Chesham Utd Res; Wodson Park v London Colney.