New Year football fixtures

Your guide to football fixtures over the New Year weekend.

Friday, 30th December 2011, 6:54 am

FRIDAY, DECEMBER 30

UCL Premier Division: AFC Kempston Rovers v Wellingborough Town; Deeping Rangers v St Ives.

UCL Division One: Harborough v Olney; Rothwell Corinthians v Potton United.

NEW YEAR’S EVE (DECEMBER 31)

EVO-STIK SOUTHERN LEAGUE

Premier Division: Banbury United v Bedford Town (3pm); Bashley v Cirencester Town; Cambridge City v Oxford City; Chesham United v Arlesey Town (3pm); Chippenham Town v AFC Totton; Evesham United v Redditch United; Hemel Hempstead v Brackley Town; Leamington v Frome Town; Stourbridge v Swindon Supermarine; Weymouth v St Albans City.

Division One Central: Barton Rovers v Rugby Town; Beaconsfield SYCOB v AFC Hayes; Bedfont Town v Aylesbury; Bedworth United v Northwood; Biggleswade Town v Burnham (1pm); Chalfont St Peter v St Neots Town (3pm); Fleet Town v Slough Town; Marlow v Daventry Town; North Greenford United v Ashford Town (Middx); Woodford United v Leighton Town.

UNITED COUNTIES LEAGUE

Premier Division: Blackstones v Northampton Spencer; Boston Town v Thrapston Town; Daventry United v Spalding United; Holbeach United v Long Buckby; Newport Pagnell Town v Sleaford Town; Peterborough Northern Star v Kings Lynn Town; Stewarts & Lloyds Corby v Cogenhoe United; Yaxley v Irchester United.

Division One: Buckingham Town v Wootton Blue Cross (2pm); Burton Park Wanderers v Raunds Town; Huntingdon Town v Bugbrooke St Michaels; Northampton ON Chenecks v Eynesbury Rovers; Northampton Sileby Rangers v Wellingborough Whitworth; Rushden & Higham United v Rothwell Town.

BEDFORDSHIRE COUNTY LEAGUE

Britannia Cup: Blunham v Bedford Hatters; Oakley Sports v Sharnbrook; Wilshamstead v Caldecote.

Centenary Cup: Henlow v AFC Kempston Tn & Bedford College Res; Kings AFC v FC Meppershall; Lidlington United Sports v Lea Sports PSG; Westoning v Marston Shelton Rovers.

Jubilee Cup: Co-op Sports v Marabese Ceramics; Elstow Abbey v Shefford Town & Campton Res; Great Barford v Bromham United; Queens Park Crescents v AFC Turvey.

Watson Shield: Caldecote ‘A’v Kempston Hammers Sports; Ickwell & Old Warden Res v Goldington; Kempston Ath v Sundon Park Rangers Colts; Potton Town v Westoning Res; Renhold Village v Goldington Hammers; Shefford Town & Campton ‘A’ v Stevington; Stewartby Vill v Flitwick Town Res; Wootton Vill v Wilshamstead Res; Marsh Leys v Clifton Res; Sandy Res v Bedford Panthers; Thurleigh v Dinamo Flitwick.

MONDAY, JANUARY 2

EVO-STIK SOUTHERN LEAGUE

Premier Division: Banbury United v Oxford City; Bashley v Swindon Supermarine; Cambridge City v Arlesey Town (3pm); Chippenham Town v Frome Town; Evesham United v Brackley Town; Hemel Hempstead v St Albans City; Hitchin Town v Bedford Town (1pm); Leamington v Redditch United; Stourbridge v Barwell; Weymouth v AFC Totton.

Division One Central: AFC Hayes v Uxbridge; Ashford Town (Middx) v Bedfont Town; Aylesbury v Beaconsfield; Burnham v Chalfont St Peter; Chertsey Town v Fleet Town; Daventry Town v Bedworth United; Leighton Town v Biggleswade Town; Northwood v North Greenford United; Rugby Town v Woodford United; Slough Town v Marlow; St Neots Town v Barton Rovers.

SPARTAN SOUTH MIDLANDS LEAGUE

Premier Division: AFC Dunstable v Aylesbury United; Broxbourne Borough v Berkhamsted; Colney Heath v Tring Athletic; Haringey Borough v Hanwell Town; Hertford Town v St Margaretsbury; Hillingdon Borough v Holmer Green; Leverstock Green v Hatfield Town; London Tigers v Hadley; Oxhey Jets v Harefield United; Royston Town v Biggleswade United (3pm); Stotfold v Dunstable Town (3pm).

Division One: Amersham Town v Buckingham Athletic; Ampthill Town v Bedford (3pm); Crawley Green v New Bradwell St Peter; Harpenden Town v Kings Langley; Hoddesdon Town v Cockfosters; Kentish Town v Tokyngton Manor; Langford v Wodson Park (3pm); London Colney v Sun Postal; St Albans City Res v Chesham Utd Res; Stony Stratford v Cranfield United; Welwyn GC v London Lions.

UNITED COUNTIES LEAGUE

Premier Division: AFC Kempston Rovers v Daventry United; Desborough Town v Wellingborough Town; Holbeach United v St Ives Town; Kings Lynn Town v Newport Pagnell Town; Long Buckby v Irchester United; Northampton Spencer v Boston Town; Thrapston Town v Cogenhoe United. Division One: Bourne Town v Raunds Town; Burton Park Wanderers v Rothwell Town; Eynesbury Rovers v Potton United; Northampton ON Chenecks v Harborough Town; Olney Town v Buckingham Town; Rothwell Corinthians v Wellingborough Whitworth; Rushden & Higham United v Bugbrooke St Michaels; Wootton Blue Cross v Huntingdon Town.

TUESDAY, JANUARY 3

UCL Premier Division: Deeping Rangers v Stewarts & Lloyds Corby; Sleaford Town v Spalding United; Yaxley v Blackstones.