Weekend cricket fixtures

Your run-down to the league fixtures involving local sides.

Thursday, 14th July 2011, 12:09 pm

SATURDAY, JULY 16

SARACENS HERTS LEAGUE

Division One: Ampthill Town v St Albans; Flitwick v Radlett II.

Division Three: Eversholt v Hatfield.

Division Four: Botany Bay v Potton Town; Clifton v Watton-at-Stone; Chipperfield Clarendon II v Ampthill Town II.

Division Six: Watford Town II v Flitwick II.

Division Seven: Eversholt II v Radlett IV.

Division 11: Potton Town II v Holtwhites Trinibis III.

Division 13: Flitwick III v Langleybury IV.

TUCKER-GARDNER LEAGUE

Division One: Ickwell v Nassington.

Division Two: Waresley 2nds v Ufford Park.

HUNTS COUNTY LEAGUE

Division One: Waresley 2nds v Ufford Park.

Division Two: Bharat Sports v Cople Argus; Blunham v Houghton & Wyton; Biggleswade Town v Southill Park.

Division Three: Warboys 2nds v Blunham 2nd.

MILLMAN CRICKET COMPETITION

Saturday League One: Dallow Chargers v Old Warden: Luton Caribbeans v Langford; Shefford v Luton Cricketers.

Saturday League Two: Ampthill Town 3rds v Pavenham & Felmersham; Graveley v Kempston Methodists; Henlow v Steppingley; Weston 2nds v Clifton.

Saturday League Three: Bedford v Blunham & Roxton 4ths; Great Barford v Caldecote.

BEDFORD & DISTRICT LEAGUE

Premier Division: Bedford Pakistanis v Bedford Ambassadors; Bedford Park v Azad Kashmir; GGSG v Westfield; St Andrews v Lidlington.

First Division: Brickhill v Little Staughton; Mowsbury Park v GNG; Pilgrims Oakley v Bedford Indians; Westfield 2nds v Aryans.

Second Division: Bedford Lions v Bedford Hospital Wanderers; Grafham v Pilghrims Oakley 2nds; Prime Ministers v Bedford Park 2nds; Wilden 2nds v Riseley.

Friendly: Waresley 3rds v Biggleswade Town 2nds.

SUNDAY, JULY 17

BEDFORDSHIRE COUNTY CRICKET LEAGUE

Premier Division: Dunstable Town v Lutonian; Henlow v Leighton Buzzard Town; Southill Park v Ampthill Town; Luton Town & Indians v Flitwick.

First Division: Kempston Hammers v Dunstable Town 2nds; Ickwell v Potton Town; Lutonian 2nds v Sharnbrook; Blunham v Waresley.

Second Division: Cople Argus v Eggington Foresters; Hexton v Ickwell 2nds; Flitwick 2nds v Luton Town & Indians 2nds; Ampthill Town 2nds v Clifton.

Third Division: Pavenham & Felmersham v Kempston Hammers 2nds; Kempston Sports v Blunham 2nds; Sharnbrook 2nds v Luton Town & Indians 3rds; Harrold v Southill Park 2nds.

Fourth Division: Eggington Foresters 2nds v Dunstable Town 3rds; Leighton Buzzard Town 2nds v Henlow 2nds; Aspley Guise v Offley & Stopsley; Sandy v Pilgrims Oakley.

Fifth Division: Biddenham v Cople Argus 2nds; Clifton 2nds v Harrold 2nd.

Development Division: Ickwell 3rds v Ampthill Town 4ths; Blunham 3rds v Leighton Buzzard Development; Elstow Development XI v Biggleswade Development XI.

FRIDAY, JULY 21

Bedford Hospital Cup Final: To be played at Ickwell CC (6pm start).

THURSDAY, JULY 28

Bedford & District League Cup Final: Bedford Park, 6pm.